NORVEÇ LOJİSTİK

 

NORVEÇ NORVEÇ
Günler ihracat İthalat
Pazartesi    
Salı    
Çarşamba X X
Perşembe    
Cuma X X
Cumartesi X  
Pazar    

Komple Tır Çıkışlarımız Hergün Mevcuttur.
TRANSİT SÜRE : 6 – 7 GÜN

 

Norveç Lojistik, Norveç Nakliye, Norveç Taşımacılık, Norveç Parisyel Taşıma, Norveç Komple Taşıma, Minivan express Gabari dışı lojistik, Oversize lojistik

Norveç’e Türkiye’den yapılabilecek mal taşınma hizmetleri için temel yol olanakları bulunmaktadır. Temelde kara yolu ile başlanan süreç, deniz yolu aracılığı ile devam ederek, Norveç topraklarına ulaşılmaktadır. Norveç Lojistik içeriklerinin tüm bu süreçlerinde ele alınan ve belirlenen yasal kriterlerinde işlem görmekte olduğu söylenebilir.

İlk olarak taşınacak olan malların, boyutları baz alınarak, araç ayarlanmaktadır. Aracın genel kontrollerinin yapılması, yol durumuna uygun olması ve diğer etkenler yine kontroller arasında takip edilir. Bunun devamında güzergahın belirlenmesi ve aracın hangi ülkelerden geçeceği noktasında bir ayarlama yapılmaktadır. Temelde Balkan ülkelerinden yola çıkarak, kuzey Avrupa ülkelerine geçiş olmakta ve en sonra Danimarka üzerinden gemi aracılığı ile bir rota izlenebilmektedir. Elbette izlenen rotalar, lojistik hizmetinin uygun belirlenmelerine göre değişebilmekte ve ayarlanmaktadır.

Malın Sorunsuz Norveç’e Ulaşması

Tüm yasal takipler, denetimler ve yola çıkması planlanan aracın uygun donanımlara sahip olması en başlıca kriterler arasındadır. Aynı zamanda Norveç lojistik adına verilen danışmanlık faaliyetleri de verilen hizmetin içeriğinde önemli bir detaydır.

Tüm süreçler, geçilen sınır sayıları, toplamda kat edilecek yol sayısından, nakliye modellerine göre de işlemler uygulanmaktadır. Özellikle aracın geniş yük kapasiteli olmasından, soğutmalı olmasına, ambalajlama ve diğer seçeneklerine kadar da uygun düzenlemeler yapılır. Yasal izinler uluslararası koşullara göre düzenlendiğinde ve ülkeler arasında ticaretin önündeki engellerde kaldırıldığında ulaşım imkanı sağlanabilir.

Yasal Prosedürler

Norveç lojistik olanaklarında, takip, inceleme, denetimler, güzergah, izinler ve planlamaların önemi büyüktür. Bu yüzden taşınması planlanan malın yapısına göre Türkiye Norveç ile ters istikameti üzerinde yapılabilecek ticaret faaliyetlerinde, ilgili denetimler hakkında mutlaka rehber hizmetlerinden de yararlanılmalıdır. Ayrıca olası risk raporları ve varsayımlarında oluşturulması, oluşabilecek problemler daha oluşmadan, önlem alınmasına da büyük bir etkendir.

Norveç Lojistik, Norveç Nakliye, Norveç Taşımacılık, Norveç Parisyel Taşıma, Norveç Komple Taşıma,Gabari dışı taşıma, Oversize taşıma hizmeti vermekteyiz.