LETONYA LOJİSTİK

 

LETONYA LETONYA
Günler ihracat İthalat
Pazartesi    
Salı    
Çarşamba X X
Perşembe    
Cuma X X
Cumartesi X  
Pazar    

Komple Tır Çıkışlarımız Hergün Mevcuttur.
TRANSİT SÜRE : 5 – 6 GÜN

 

Letonya Lojistik, Letonya Nakliye, Letonya Taşımacılık, Letonya Parisyel Taşıma, Letonya Komple Taşıma, Minivan express, Gabari dışı lojistik, Oversize lojistik

Lojistik iş hayatının önemli bir noktasında yer alır. Özellikle yurt dışıyla çalışan firmalar için sistemin doğru ve sistemli akması büyük önem taşır. Letonya Baltık ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği’ne üye olan ülke, global kriz nedeniyle dış yatırımcılara açık olmakla birlikte yatırımcılara için teşvik sunar. Letonya lojistik anlamında profesyonel bir uygulama yapılmalı ve buradaki ticaret ağı sistemli idare edilmelidir. Türkiye’nin Letonya’ya ihraç ettiği temel ürün grupları arasında; hazır giyim, altın, mücevherat, merkezi ısıtma kazanları, mensucat, ambalaj, malzemeleri, kablolar, makina halıları, mineral yağlar, otomotiv yan sanayi gibi seçenekler bulunur. aynı zamanda ülkemiz tarafından Letonya’dan ithal edilen ürünler arasında; petrolden elde edilen yağlar, canlı büyükbaş hayvanlar, kaplamalı levhalar, kontraplaklar, hurda demir çelik külçeler yer alır.

İki ülke arasında ticaret hayatının aktif olması, lojistiği doğrudan etkiler. Tüm bu ürünlerin karşılıklı olarak taşınması ve güvenilir şekilde belli noktalara ulaştırılması gerekir. Bu noktada profesyonel şirketler devreye girer. Letonya lojistik konusunda kurumsal çalışan ve gümrük, evrak gibi prosedürleri işin matematiğine uygun olarak yerine getiren firmaların önemi büyüktür. Bu sayede tüketiciye ulaşan ürünlerin devamlılığı da sağlanır. Ayrıca iletilen ürünün ne olduğuna bağlı olarak kullanılan araçlar ve yöntemler değişiklik gösterebilir. Saklama koşullarının da ürüne göre ayarlanması gerekir.

Baltık ülkelerine deniz yolu, kara yolu ve havayolu seçenekleri bulunur. deniz yolunda proje taşımacılığı, kapıdan kapıya konteyner hizmetleri, gemi kiralama, brokerlik, acente hizmetleri, gümrükleme ve sigortalama gibi işlemler vardır. Havayolunda havalimanından bir diğer limana teslim, gümrüklemesi, kapıdan kapıya teslim gibi sistemler mevcuttur. Letonya lojistik konusunda sık tercih edilen yöntemlerden biri de kara yoludur. Bu noktada komple tır taşımacılığı, parsiyel taşmacılık, frigo taşımacılığı, gabari dışı eşya ve proje taşımacılığı gibi seçenekler görebilirsiniz.

Letonya Lojistik, Letonya Nakliye, Letonya Taşımacılık, Letonya Parisyel Taşıma, Letonya Komple Taşıma,Gabari dışı taşıma, Oversize taşıma hizmeti vermekteyiz.