BELÇİKA LOJİSTİK

 

BELÇİKA BELÇİKA
Günler ihracat İthalat
Pazartesi    
Salı    
Çarşamba X X
Perşembe    
Cuma X X
Cumartesi X  
Pazar    

Komple Tır Çıkışlarımız Hergün Mevcuttur.
TRANSİT SÜRE : 6 – 7 GÜN

 

Belçika, ilişkilerimizin yoğun olduğu Avrupa ülkelerinden biridir. Ticari olarakiki ülke arasında ithalat ve ihracat yapılır. Ülkeye ihracatımızda metaller, nakliye araçları, tekstil ürünleri, sebze ve meyveler, makinalar bulunur. Belçika’dan ithal ettiğimiz ürünler arasında ise; elektrik cihazlar ve parçalar, plastik, kauçuk, kimya ve ilişkili sanayi ürünleri, makinalar, demir çelik, kauçuk ve mamülleri gibi ürünler vardır. Belçika lojistik ile alakalı profesyonel olarak ticari bu tarz ürünlerin nakliyesi gerçekleşir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması, lojistik işlemleriyle alakalı detaylı çalışmayı beraberinde getirir.

Bir malın ya da hizmetin bir yerden başka bir yere, tüm koşullar olgunlaştırılarak nakliye edilmesi lojistik olarak adlandırılır. İş hayatında şirketlerin yapmış oldukları ithalat ihracat işlemlerinde ürünlerin bir yerden bir yere gönderilmesi büyük önem taşır. Kendi içinde bir matematiği ve dikkat edilmesi gereken evrak işlemleri vardır. özellikle taşınacak ürünlerin gidecekleri ülke koşulları, ürünlerin saklanması ya da taşınmasında kullanılacak yöntemler mühimdir. Başlı başına bir operasyon söz konusudur. Dolayısıyla bu operasyonun doğru sistemde idare edilmesi gerekir. Belçika lojistik işlemlerinin değişiklikler takip edilerek yapılması gerekir. şirketler arasında üçüncü parti olarak görev yapan lojistik şirketleri kesinlikle profesyonel mantıkla hizmet vermelidir. Aksi takdirde bazı aksamaların önüne geçilemez. Bazı büyük şirketler tüm işlemleri kendileri yapsa da, bu onlar için hem zaman kaybı hem de maddi kayıp anlamına gelir.

Lojistikte en dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri gümrük işlemleridir. Gümrükteki yazılı prosedürlerin hızlı şekilde yerine getirilmesi gerekir. Prosedürlere takılan işlemlerde, ürünlerin içeriğine göre bekleme sırasında sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle özellikle ürünlerin zarar görmemesi ve  şirketlerin zarara uğramaması adına, operasyonda her sürecin sistemli, doğru matematikle yerine getirilmesi Belçika lojistik anlamında önem taşır.